eskulapNa propozycję Portalu www.medbiz.pl podajemy do wiadomości naszych szanownych emerytów adres internetowy, pod którym znajdziecie Państwo aktualną bazę placówek medycznych w całym kraju oraz (co najważniejsze) sprawdzonych informacji o długości kolejek do lekarzy specjalistów leczących na NFZ.
Wpisujemy w oknie wyszukiwarki adres www.medbiz.pl otwiera nam się strona zawierająca sporo informacji na tematy medyczne. Po prawej jej stronie znajdujemy okno Sprawdź kolejki do specjalistów. Wybieramy województwo i wybieramy interesującą nas specjalizację. Pojawia się mapa z zaznaczonymi placówkami medycznymi. Mapę można powiększyć przyciskiem + umieszczonym po lewej stronie. Dana placówka medyczna pokazana jest w formie ikony termometru. Czerwony termometr oznacza długą kolejkę, a zielony krótką. Klikając na dany termometr, otwiera się okienko z informacją o długości kolejki oraz numerem telefonu do danej poradni.

Wprawdzie czekając w długich kolejkach do lekarzy, kwitnie życie towarzyskie, ludzie nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie, zawsze jest z kim porozmawiać, umówić się na kolejne spotkanie, wymienić spostrzeżenia, uwagi, wymienić się skierowaniami na badania... etcetera.
Jednak mamy nadzieję, że zamieszczona informacja ułatwi życie naszym miłym emerytom i rencistom w tej dziedzinie.