Drukuj

IMG 601144 zdarzenia, to bilans wyjazdów bielskich strażaków do akcji związanych z usuwaniem szkód po silnych wiatrach jakie przetoczyły się przez teren Podbeskidzia minionej doby.

Większość interwencji miała miejsce na terenie miasta Bielsko-Biała, gdzie strażacy poza usuwaniem połamanych konarów drzew z jezdni, bądź też pojazdów, musieli również interweniować w przypadkach, gdy drzewa przewracały się na budynki.

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 15.30 w Bielsku-Białej przy ulicy Szkolnej, gdzie drzewo w wyniku gwałtownego wiatru zostało wyrwane z korzeniami i opierało się o ścianę kamienicy. Drzewo stwarzało realne zagrożenie zarówno dla mieszkańców budynku, jaki i dla przechodniów. Strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej ucinali po kawału konar drzewa, aż do jego całkowitego ścięcia.

Na terenie powiatu bielskiego najwięcej zdarzeń odnotowano w gminie Porąbka, gdzie m.in. doszło do uszkodzenia dachu budynku mieszkalnego oraz w Kozach, gdzie konar drzewa oparł się o dach budynku.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Autor zdjęć: Mirosław Jamro, Pressmix

IMG 5922IMG 6011IMG 6002IMG 6080IMG 6043