Drukuj

przedszkolaki 8 CopyKtóż w wieku 6 lat nie marzy o tym, by zostać strażakiem ?  Wczoraj przedszkolaki z Przedszkola nr 25 w Bielsku-Białej odwiedzili  strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą strażaka i zagrożeniami z nią związanymi.

Następnie zaprezentowano ubiór strażaka, w którym pracuje podczas zagrożeń. Kolejnym punktem było przedstawienie jak prawidłowo zachować się w czasie pożaru w domu lub w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną, na jakie numery alarmowe dzwonić oraz jakie informacje należy przekazać podczas rozmowy z dyspozytorem.  

Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób. Przedszkolaków zaznajomiono także z ciekawostkami związanymi z tokiem pełnienia służby. Jak zawsze duże zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, przy którym dzieci z bliska mogły podziwiać m.in. sprzęt hydrauliczny i gaśniczy. Na koniec zwiedzania czekała na dzieci niespodzianka, czyli wyjazd na drabinie mechanicznej, który wzbudził w przedszkolakach niemałe emocje.

 

Matreiał filmowy pod linkiem: https://eduportal.bielsko.pl/aktualnosci/dzielni-jak-strazacy

przedszkolaki 1 Copyprzedszkolaki 2 Copyprzedszkolaki 3 Copyprzedszkolaki 4 Copyprzedszkolaki 5 Copyprzedszkolaki 6 Copyprzedszkolaki 7 Copyprzedszkolaki 9 Copyprzedszkolaki 10 Copyprzedszkolaki 11 Copy