Drukuj

siatkówka 58 CopyWczoraj, 14 listopada w sali sportowej Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej przy ul. Leszczyńskiej został rozgrywany XI Turniej Służb Mundurowych w Piłkę Siatkową o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

 

 

 

Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn, w tym:

 1. KM PSP w Bielsku-Białej
 2. KM Policji w Bielsku-Białej
 3. 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy w Bielsku-Białej
 4. Zakład Karny w Cieszynie - Oddział Zewnętrzny w Bielsku -Białej
 5. Straż Miejska w Bielsku-Białej
 6. WKU w Bielsku-Białej
 7. Delegatura Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Bielsku-Białej
 8. Grupa Beskidzka GOPR
 9. Nadleśnictwo Bielsko
 10. Bielskie Pogotowie Ratunkowe
 11. Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej

Inauguracji turnieju dokonał o godzinie 9.00 Zastępca Komendanta Miejskiegi PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak, który przywitał zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Wiceprezydent Bielska-Białej Piotr Kucia, który w imieniu Prezydenta Miasta Bielska-Białej podziękował wszystkim służbom za udział w turnieju.

W rozpoczęciu turnieju wzięli udział szefowie służb mundurowych biorących udział w rozgrywkach oraz były Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej, a obecnie Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Adam Caputa.

Zgodnie z tradycją sędzią zawodów był Robert Nowicki oraz Przemysław Kowalski.

Drużyny podzielono na trzy grupy, w których mecze będą się odbywać się w systemie każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów.

Grupa A

 1. Komenda Miejska PSP w B-B
 2. KM Policji w Bielsku-Białej
 1. Bielskie Pogotowie Ratunkowe
 2. WKU w Bielsku-Białej


Grupa B

 1. Zakład Karny w Cieszynie - Oddział Zewnętrzny w Bielsku - Białej
 2. Delegatura Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Bielsku-Białej
 3. Straż Miejska w Bielsku-Białej
 4. Nadleśnictwo Bielsko

Grupa C

 1. 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy
 2. Grupa Beskidzka GOPR
 1. Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej

Po rozegraniu wszystkich meczy pierwsze miejsce pdobnie jak w roku ubiegłym wywalczyła reprezentacja  Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, drugie miejsce zajęła reprezentacja Zakładu Karnego w Cieszynie - Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.

Zakończenie turnieju odbyło się o godzinie 17:00, kiedy to Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Grzegorz Piestrak wraz z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Panem Arkadiuszem Dunat złożyli gratulacje oraz wręczyli puchary wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju.

Drużynę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej reprezentowali: Robert Hernik, Witold Inerowicz, Paweł Krzempek, Rafał Lejawa, Adam Mika, Łukasz Dudys, Daniel Góralczyk, Artur Muzyk, Bartłomiej Ćwiertnia oraz Mateusz Pietrzyk (kierownik drużyny). 

Zdjęcia w większej rozdzielności pod linkiem: https://www.straz.bielsko.pl/galeria-zdjec/cwiczenia-zawody/xi-turniej-sluzb-mundurowych-w-pilke-siatkowa-o-puchar-prezydenta-miasta-bielska-bialej