Drukuj

jasienica 1 CopyDziewięć zastępów straży pożarnej gasiło w nocy z wtorku na środę pożar w Jasienicy. Nikt nie ucierpiał w  pożarze.

Paliły się dwa z pięciu boksów garażowych, w których produkowano części do maszyn rolniczych oraz je magazynowano. Z informacji uzyskanej od syna właściciela wynikało, iż w pierwszym boksie gdzie znajdował się ogień były butle z acetylenem i tlenem (zestaw spawalniczy). Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych: jeden do boksów garażowych (prąd piany), drugi na dach oraz trzeci celem schładzania butli z acetylenem.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru, butle z acetylenem zostały  przetransportowane do zbiornika brezentowego z wodą i poddane dalszemu schładzaniu. Dokonano także niezbędnych prac rozbiórkowych części poszycia dachowego, a także wyniesiono na zewnątrz tlące się elementy, celem ponownego przelania ich wodą.

W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległ piec centralnego ogrzewania, narzędzia spawalnicze, instalacja elektryczna, poszycie dachu, materiał wykorzystywany do produkcji części do maszyn rolniczych i traktorów oraz elektronarzędzia.

jasienica 3 Copy