Technika 4W dniach 26-30 sierpnia 2019r. na terenie Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej zostało zorganizowane już po raz drugi w tym roku,  szkolenie w zakresie ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy)  w zakresie podstawowym dla liderów zmianowych.

 Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do prowadzenia działań z ratownictwa technicznego drogowego. Zajęcia obejmowały zarówno zagadnienia teoretyczne, jak również praktyczne.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Katowicach. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Bielska-Białej: asp. Paweł Hess, asp. Jakub Górny, mł.ogn. Mateusz Młynarczyk oraz asp. Adam Gawron z Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach.

W szkoleniu łącznie udział wzięło 24 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. śląskiego, którzy to powiększyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Serdeczne podziękowania dla firm:  P.H.U. Auto-Importer z Jasienicy, P.H.U. EUFORIA z Bestwiny oraz Mobil-Recykling z Bielska-Białej za dostarczenie pojazdów do ćwiczeń.   

Zdjęcia: asp. Jakub Górny, KM PSP Bielsko-Biała

Technika 1Technika 2Technika 3Technika 5Technika 6Technika 7Technika 8Technika 9Technika 10