strażak 1Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była przyczyną pożaru budynku mieszkalnego w Godziszce. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej.

Pożar powstał wczoraj 14 marca br. po godzinie 15. Ogniem objęte było nieużytkowe poddasze budynku mieszkalnego jednokondygnacyjnego. Użytkownik budynku opuścił obiekt o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej - nie wymagał pomocy medycznej. Poinformował również, że w budynku nie znajdują się inne osoby.

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, strażacy rozebrali ściany szczytowe oraz wykonali otwór w dachu umożliwiając skuteczne oddymianie poddasza. Z poddasza usunięto palące się siano, które następnie przelewano wodą.

Po ugaszeniu pożaru mieszkanie i poddasze przewietrzono i sprawdzono na obecność tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia. Rozebrano fragment dachu bezpośrednio przylegającego do nieszczelnego komina. Na miejscu zdarzenia zjawił się także przedstawiciel władz lokalnych - sołtys, który zobowiązał się udostępnić plandeki do zabezpieczenia ewakuowanego mienia oraz dachu. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach (zwęglenie konstrukcji oraz deskowania) oraz ściany szczytowe. Działania zakończono o godzinie 17:39.