Konkurs 1Po raz trzeci organizowany przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży przy współudziale Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej okazał się strzałem w dziesiątkę. Na konkurs wpłynęło aż 347 prac ( 97 prac w kategorii I- dzieci w wieku od 3 do 7 lat, 250 prac w kategorii II- dzieci w wieku od 8 do 16 lat.)

W czwartek 9 marca br. jury, w którego skład weszli przedstawiciele bielskiej straży pożarnej, beskidzkiego cechu kominiarzy, urzędu miasta Bielsko-Biała oraz starostwa powiatowego wyłonili zwycięzców konkursu. Nie było to łatwe zadanie, bo prace były naprawdę świetne i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Pomimo faktu, iż tematyka nie była łatwa to dzieci doskonale potrafiły zobrazować zagrożenie jakim jest tlenek węgla i ogień. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii oraz siedem nagród specjalnych.

W piątek 17 marca br. o godzinie 10.00 w budynku Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej przy ulicy Leszczyńskiej 43 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pod hasłem Czad i ogień – obudź czujność.

 

NAGRODZENI

8 – 16 LAT

1 miejsce: Oliwia Niewiadomska (lat 9), Szkoła Podstawowa nr 3 w Bielsku-Białej.
2 miejsce: Natalia Kluza (VI klasa) , Zespół Szkół w Wilamowicach.
3 miejsce: Anna Zeman (10 lat) , Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach .

3 – 7 LAT

1 miejsce : Anna Szumska (7 lat), Przedszkole nr 25 w Bielsku-Białej.
2 miejsce: Agata Koenig (6 lat), Przedszkole Publiczne w Świętoszówce
3 miejsce: Olivia Nowak (6 lat), Przedszkole nr 33 w Bielsku-Białej .

Nagroda specjalna Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej dla Soni Prochownik (lat 8) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku.

Nagroda specjalna Beskidzkiego Cechu Kominiarzy w Bielsku-Białej dla Dominika Stwory (10 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach.

Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Bielska-Białej dla Klaudii Bartnickiej (8 lat) z Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej.

Nagroda specjalna Starosty Bielskiego dla Natalii Stawowczyk (16 lat) z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Czaniec i Piotra Pochwalskiego (15 lat) z Gimnazjum w Jasienicy .

Nagroda specjalna od redakcji miesięcznika „Mój Powiat” dla Weroniki Jonkisz (VI klasa) z Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach i Kingi Burian (4 lata) z Przedszkola Publicznego w Świętoszówce .

konkurs 2konkurs 3konkurs 4konkurs 5konkurs 7