Szkolenie Policja 6Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej dotyczącej bezpiecznego sezonu grzewczego w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbyło się szkolenie dla dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Celem szkolenia było zapoznanie policjantów z zagrożeniami związanymi z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych.

W trakcie szkolenia dzielnicowi dowiedzieli się co to jest czad, jak udzielić pomocy osobie z objawami zatrucia tlenkiem węgla oraz jakie są najczęstsze przyczyny zaczadzeń. Szkolenie poprowadziła st. kpt. Patrycja Pokrzywa - rzecznik komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej wraz z mł. bryg. Zbigniewem Błażkiewiczem – zastępcą naczelnika wydziału kontrolno- rozpoznawczego. Ponadto na warsztaty zaproszono również pana Pawła Waszek z beskidzkiego cechu kominiarzy, który dogłębnie omówił tematykę dotyczącą prawidłowej eksploatacji przewodów kominowych.

 

Szkolenie zostało skierowanie do policjantów - dzielnicowych, gdyż to oni mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami przydzielonych im dzielnic, co może przełożyć się na podniesie świadomości mieszkańców naszego rejonu o zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym.

Szkolenie zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej jest jednym z dwóch, które zostanie przeprowadzone dla funkcjonariuszy policji. Druga grupa policjantów-dzielnicowych zostanie przeszkolona 25 października 2016 r.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

Szkolenie Policja 1Szkolenie Policja 3Szkolenie Policja 4Szkolenie Policja 5Szkolenie Policja 7Szkolenie Policja 8