KaniówW dniach 16 - 18 września w Licheniu Starym k. Konina odbyły się X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

Te jubileuszowe zawody zgromadziły 44 załogi OSP, w tym 5 kobiecych, w sumie - 168 druhów. Liczyło się przygotowanie merytoryczne, kondycja fizyczna, precyzja wykonywania zadań, stopień wyszkolenia, praca zespołowa i niezawodność sprzętu. Odbyło się ogółem siedem konkurencji podstawowych, m.in. budowanie wału przeciwpowodziowego, slalom motorowodny, ratowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej i wiosłowej jak również konkurencja specjalna Water Fighters.

Znakomicie wypadła podczas Mistrzostw załoga OSP Kaniów w składzie: Jarosław Bieroński, Wojciech Janeczko, Mariusz Soszka, Marcin Kraus (OSP Bestwinka) wraz z opiekunem Jackiem Gruszką. W dwóch konkurencjach nasi druhowie stanęli na najwyższym stopniu podium:

  • podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej (kl. 2, moc silnika od 50 KM),
  • manewrowanie łodzią motorową - slalom (kl. 2, moc silnika od 50 KM).

Komendant gminny Grzegorz Owczarz poziom zawodów ocenił na bardzo wysoki: "Decydowały setne sekundy i naprawdę z roku na rok rywalizacja jest coraz bardziej zacięta. Tym bardziej cieszą pierwsze miejsca, a trzeba dodać, że i w innych konkurencjach podium było w zasięgu ręki ekipy z gminy Bestwina".

Opracowanie i zdjęcia pochodzą ze strony www.bestwina.pl .

Kaniów 1Kaniów 3Kaniów 2