2016-07-04 082904W piątek po godzinie 14 na skrzyżowaniu DK-1 i ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach doszło do kolizji 6 pojazdów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono kolizje sześciu pojazdów, w tym dwóch autokarów przewożących młodzież i czterech samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie wprowadzono ratowników do obu autokarów w celu oceny pasażerów. Odłączono akumulatory we wszystkich pojazdach, zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych.

W jednym z autokarów uległ obrażeniom opiekun grupy 26-letni mężczyzna. Po zabezpieczeniu ogólnych otarć oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym został przekazany pogotowiu. Kierowcy samochodów osobowych biorący udział w zdarzeniu nie odnieśli większych obrażeń poza drobnymi stłuczeniami. Jedynie kierująca toyotą corolla 60-letnia kobieta po zabezpieczeniu kręgosłupa w odcinku szyjnym została przekazana zespołowi pogotowia.

W związku z wysoką temperaturą wewnątrz autokarów 108 osób przeprowadzono na pobliski ogród restauracji. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pracowników Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W czasie dalszych działań z grupy ewakuowanych osób do ratownika medycznego zgłosiło się 8 osób w wieku 13 – 17 lat, które uskarżały się m.in. na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa, bóle brzucha, wymioty. Siedmioro z nich zabrało na obserwację pogotowie ratunkowe. W trakcie zdarzenia zorganizowano wodę dla osób oczekujących na autokary zastępcze . Działania zakończono o godz. 17.30. W działaniach wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej, 3 karetki oraz 4 jednostki policji.