Siedem zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar budynku gospodarczego w Bronowie. Pożar powstał około drugiej w nocy.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia pożarem objęte było pomieszczenie kotłowni o powierzchni ok. 20 m2 oraz trociny, które znajdowały się przed kotłownią. Ratownicy podali dwa prądy gaśnicze, jeden do wnętrza kotłowni, drugi na palący się dach. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki palących się elementów konstrukcji dachowej, przelaniu oraz przerzuceniu trocin, które znajdowały się przed kotłownią, a uległy zapaleniu podczas pożaru. Miejsce objęte pożarem sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej i dogaszono zarzewia ognia. Równocześnie z gaszeniem pożaru, strażacy udzielali pomocy poszkodowanemu 54-letniemu mężczyźnie podając mu tlen medyczny i udzielając wsparcia psychicznego.

Na miejsce zostało zadysponowane pogotowie ratunkowe które, przejęło poszkodowanego. Lekarz podjął decyzje o przewiezieniu go do szpitala. Działania zakończono o czwartej w nocy. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 5 m2 poszycia dachu oraz więźby dachowej oraz instalacja elektryczna. Przyczynę pożaru ustala policja.