2016-04-19 080815Dwie osoby poniosły śmierć, a jedna została ranna w wypadku samochodowym do którego doszło wczoraj po godzinie 22 w Bujakowie na ulicy Bielskiej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia straż pożarna zastała dwa pojazdy marki ford focus (w kolorze granatowym oraz srebrnym), które uległy zderzeniu czołowemu. Na jezdni leżał martwy dzik. W dwóch samochodach znajdowały się dwie osoby zakleszczone. Trzecia osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdami. Strażacy przystąpili do uwalniania mężczyzn za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Lekarz stwierdził zgon 25 - letniego mężczyzny, mieszkańca Kóz. Kierowcę drugiego pojazdu 37-letniego mężczyznę pomimo próby jego reanimacji, nie udało się uratować. Trzeciego poszkodowanego zespół ratownictwa medycznego przebadał na miejscu, a następnie odwiózł do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Dalsze działania polegały na pomocy w czynnościach prokuratorskich. Następnie zneutralizowano plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto jezdnię z pozostałości po wypadku. Ciało zwierzęcia usunął z jezdni pracownik schroniska dla zwierząt. Wraki pojazdów zabrała pomoc drogowa.

W zdarzeniu brała udział jeszcze jedna osoba (pasażer srebrnego forda), która po wcześniejszym oddaleniu się, wróciła na miejsce zdarzenia - mężczyzna odmówił pomocy medycznej. W czasie pracy służb ratunkowych odcinek ul. Bielskiej był zablokowany w obu kierunkach, policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 3.30. Szczegółowe okoliczności wypadku będzie ustalać policja.

Zdjęcie: Mirosław Jamro, www.bielsko.biala.pl