IMG 4547aW niedzielę 20. marca strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej: asp. Paweł Hess i sekc. Daniel Góralczyk wrócili z międzynarodowych zawodów strażackich UAE World Challenge organizowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Abu Dhabi w dniach 15- 17 marca br.

Nasi strażacy wraz z resztą drużyny w składzie: Agnieszka Figuła (KM PSP Kraków), Szymon Jopek (KP PSP Myślenice), Rafał Bereza (KP PSP Krasnystaw) wypadli znakomicie, klasyfikując się w czołówce w poszczególnych konkurencjach.

W pierwszym dniu zawodów w startach indywidualnych sekc. Daniel Góralczyk zajął wysokie 9 miejsce, a asp. Paweł Hess 20 miejsce. Najlepszy z drużyny okazał się Rafał Bereza z KP PSP Krasnystaw, który uplasował się na 6 miejscu. Agnieszka Figuła z czasem 3:04,46 zajęła 6 miejsce w klasyfikacji kobiet. Drugi dzień zawodów rozpoczęły starty tandemów kobiecych. Agnieszka Figuła startując w parze z Niemką – Anją Hartman zajęła 3 miejsce. Kolejno startowały męskie tandemy. Pierwszy tandem w składzie Jopek/ Góralczyk po bardzo dobrym występie z czasem 1:23,05 uplasował się na miejscu 6. Natomiast drugi tandem Hess/Bereza niestety zaliczył wywrotkę w ostatnim elemencie toru, czyli ciągnięciu manekina, i tym samym z czasem 1:26,51 zajął dopiero 11.

Na sam koniec organizatorzy zostawili starty tandemów mix, czyli kobieta – mężczyzna. I tak tandem w składzie Figuła/Hess po niezwykle emocjonującym starcie, tym razem bez większych błędów, z czasem 1:39,28 zajął 4 miejsce. Pokonując m. in. tandem kanadyjski z aktualnym rekordzistą FCC – Grahamem MacKenzie.

Ostatni dzień startów to zazwyczaj najbardziej emocjonująca rozgrywka drużynowa- biegi sztafet. Drużyna, w której skład weszli strażacy z KM PSP Bielsko-Biała spisała się bardzo dobrze zajmując 4 miejsce. Kolejny start przyniósł im walkę w 1/8. I wszystkim mogło się wydawać, że walka z gwiazdami kanadyjskimi, m.in. Louis Boutie, Trevorem Fera, Jamie McGarva, okaże się przegraną. Jednak po niezwykle emocjonującym biegu i wielkiemu poświęceniu Pawła Hessa, udało się wyeliminować Kanadyjczyków. Niestety Paweł Hess doznał kontuzji. Kolejne starty naszych zawodników z kontuzjowanym Pawłem były pokazem wielkiego serca do walki naszych strażaków, niestety okazały się przegrane. Ostatecznie drużyna zajęła 4 miejsce.

Niemniej jednak należy wspomnieć, że mimo iż drużynie ciężko było w zmienionym składzie, nie poddali się bez walki, kończąc każdy swój bieg na granicy zwycięstwa!

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała