Mazańcowice wybuchPrawdopodobnie wybuch butli z gazem był przyczyną zdarzenia do którego doszło wczoraj w Mazańcowicach. Ranny został 55-letni mężczyzna.

Dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11:45 odebrał zgłoszenie o wybuchu w budynku jednorodzinnym mieszczącym się w Mazańcowicach. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zastano wybite okna i widoczną dziurę w dachu budynku mieszkalnego. Na piętrze w sypialni znaleziono osobę poszkodowaną, 55-letniego mężczyznę z widocznymi obrażeniami spowodowanymi przyrostem ciśnienia w budynku. Poszkodowany miał ranę kłutą klatki piersiowej w okolicy serca (odma opłucna) i był we wstrząsie. Ratownicy zaopatrzyli ranę poszkodowanego opatrunkiem zastawkowym oraz podali tlen, a następnie wyewakuowali go na zewnątrz i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch butli z gazem. Przyrost ciśnienia w budynku spowodował wyważenie drzwi wewnętrznych, powybijanie okien, rozerwanie wyjścia na strych oraz dziurę w dachu. Przyczynę zdarzenia bada Policja. W działaniach wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i energetyczne oraz policja. Akcję zakończono po godzinie 13.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

Mazańcowice wybuch 1Mazańcowice wybuch 3Mazańcowice wybuch 2