Kolejny wietrzy dzień spowodował, że minionej doby strażacy z terenu miasta i powiatu mieli pełne ręce roboty. Odnotowano ponad 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów. Strażacy usuwali połamane konary drzew z dróg, ogrodzeń, samochodów, w kilku przypadkach wystąpiła konieczność zabezpieczenia poszycia dachowego na obiektach.

W Bielsku-Białej z obiektu magazynowego przy ulicy Żywieckiej o godzinie 20 strażacy zabezpieczali arkusze blachy, które odpadły od dachu budynku. W pierwszej fazie sprawdzono czy pod arkuszami nie znajdują się osoby poszkodowane - brak osób poszkodowanych. Po dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że wierzchnia warstwa połaci dachowej wykonanej z blachy trapezowej została zerwana przez wiatr. Dach dwuspadowy posiadał powierzchnię około 800 mkw, z czego zerwaniu uległa około połowa połaci dachowej. Ratownicy zabezpieczyli pozostałe arkusze blachy poprzez ich dogięcie do płaszczyzny dachu. Ratownicy dokonali również przestawienia trzech zaparkowanych pojazdów osobowych, a także dwóch samochodów ciężarowych. Obecna na miejscu Policja ustala i weryfikuje właścicieli pojazdów. Zabezpieczono teren przed ruchem osobowym.

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo poszycie dachowe o powierzchni około 800 mkw budynku magazynowego, uszkodzony został wóz dostawczy oraz trzy samochody osobowe (m.in. wgnieciony dach i maska, wybita szyba) należące do klientów firmy zajmującej się m.in. naprawą/ tuningiem samochodów.