9 jednostek straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar, który wybuchł w garażu budynku wielorodzinnego przy ulicy Kolumnowej w Bielsku-Białej. Spaliły się 3 samochody, 14 zostało uszkodzonych.

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej, nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru podjął 32– letni mężczyzna, w wyniku tych działań doznał oparzeń twarzy i rąk. W momencie dojazdu pierwszych zastępów- o godzinie 00:07- na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z bramy wjazdowej do garażu wielostanowiskowego położonego na parterze budynku wydobywa się intensywne zadymienie. Strażacy od razu przystąpili do gaszenia podając z zewnątrz dwa prądy gaśnicze w natarciu do wnętrza garażu. Równocześnie z udziałem policji rozpoczęto ewakuację mieszkańców. Łącznie ewakuowano 26 osób, w tym 4 dzieci. Jedną osobę z oparzeniami przekazano załodze karetki.

Na miejsce działań zadysponowano autobus MZK w celu zapewnienia schronienia dla ewakuowanych mieszkańców. Wyłączono dopływ gazu, prądu i wody do budynku. Do garażu wprowadzono ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych w celu ugaszenia 3 płonących samochodów osobowych. W garażu znajdowało się 17 samochodów, z czego 3 uległy spaleniu, a reszta uszkodzeniu w wyniku działania wysokiej temperatury i gazów pożarowych. Po ugaszeniu pożaru miejsce oddymiono, a następnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono dodatkowego zagrożenia. Przewietrzono klatki schodowe i sprawdzono mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. Na miejscu pozostała osoba wyznaczona przez zarządcę wspólnoty mieszkaniowej w celu dozorowania i zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Poza spalonymi pojazdami w dwóch mieszkaniach na kondygnacji nad źródłem pożaru stwierdzono pęknięcia tynków. Przyczynę pożaru ustala policja. Działania zakończono o godzinie 3:30