Siedemnaście zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj pożar kamienicy w centrum Bielska-Białej. W wyniku pożaru śmierć poniósł mężczyzna, a kobieta w ciężkim stanie została zabrana do szpitala.

Pożar wybuchł po godzinie 9. Paliło się niezamieszkałe poddasze oraz dach kamienicy na powierzchni ok. 150 mkw przy pl. Wojska Polskiego. Przed przybyciem straży pożarnej, sąsiedzi ewakuowali z budynku kobietę, którą reanimowano na miejscu, a następnie zabrano do szpitala. W trakcie działań ratowniczych strażacy odnaleźli zwęglone ciało mężczyzny. Dalsze działania polegały na ugaszeniu pożaru, a także przeprowadzeniu prac rozbiórkowych.

Na miejsce zdarzenia wezwano Inspektora Nadzoru Budowlanego, celem ustalenia stanu technicznego budynku. Dzisiaj o godzinie 15, strażacy będą rozkładać plandekę na dachu kamienicy, który w czasie pożaru uległ zniszczeniu. W trakcie pożaru poszkodowany został jeden strażak, w wyniku uderzenia spadającej cegły w hełm. Funkcjonariusz został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego. Działania zakończono o godzinie 12. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.