2015-12-14 074221 Cztery zastępy straży pożarnej gasiły wczoraj pożar w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Bielsku-Białej. Jedna osoba poszkodowana.

Pożar został zauważony kilka minut po 18 na piątym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Michałowicza. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia zastano silne zadymienie oraz wydobywające się płomienie na zewnątrz okna. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, następnie sprawili linię gaśniczą z nawodnionego pionu wodnego oraz wprowadzili ratowników do wnętrza mieszkania. Podczas rozpoznania natrafiono na nieprzytomną osobę znajdującą się na łóżku w pokoju sąsiadującym z miejscem pożaru. Poszkodowaną nieprzytomną ewakuowano na niższe piętro i przekazano przybyłemu na miejsce pogotowiu ratunkowemu, skąd została zabrana na obserwację do szpitala.

Wewnątrz mieszkania paliło się wyposażenie jednego z pokoi, które po ugaszeniu wyniesiono na zewnątrz i ponownie przelano wodą. Kolejne działania polegały na przewietrzeniu i oddymieniu lokalu oraz klatki schodowej. W związku z powyższym ratownicy sprawdzili 61 mieszkań na zawartość tlenku węgla . W trakcie prowadzonych działań pogotowie ratunkowe dzieliło pomocy dwóm dodatkowym osobom poszkodowanym, które uskarżały się na ból głowy. Po przebadaniu nie zostały zabrane do szpitala.

W wyniku pożaru spaleniu uległ pokój wraz z wyposażeniem tj.: łóżko, szafa, biblioteczka, okno oraz ściany. Okoliczności zdarzenia ustala Policja. Działania zakończono o 19:26.

Zdjęcie : Mirosław Jamro, www.bielsko.biala.pl