TERMIN NADSYŁANIA PRAC DO 15 STYCZNIA 2016 ROKU

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem: 

"Czad - cichy zabójca"

DSC 0750 Po raz drugi Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. 

W sezonie grzewczym 2014/2015 w województwie śląskim powiat bielski zajął niechlubne 2 miejsce pod względem największej ilości osób, które zatruły się tlenkiem węgla - 69 osób, w tym 25 dzieci. Te liczby ukazują wielkość zagrożenia związanego z przypadkami występowania tlenku węgla (czadu) na terenie kraju i naszego regionu.

Dlatego po raz kolejny chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozpropagowania konkursu wśród uczniów szkół i przedszkoli aby wspólnie zawalczyć o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Niejednokrotnie potwierdził się fakt, że właściwa postawa dzieci uratowała niejedno ludzkie życie.

Na poprzedni konkurs do Komendy Miejskiej PSP wpłynęło aż 491 prac. Bardzo cieszyliśmy się , że ta inicjatywa zyskała poparcie wśród dyrekcji, nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu również będzie się cieszyć tak wysokim zainteresowaniem.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. W konkursie przewidziane są dwie kategorie wiekowe:

  • kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 7 
  • kategoria II- dzieci w wieku od 8 do 16

Technika wykonania prac

Dopuszczalna technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Nie będą uwzględniane prace na szkle i z plasteliny, kompozycje przestrzenne oraz rzeźby. Dopuszczalny format prac konkursowych – A4, A3.

Na rewersie pracy konkursowej należy podać:

  1. nazwę szkoły/przedszkola i adres (jeśli dziecko jest uczniem/przedszkolakiem),
  2. imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,
  3. imię i nazwisko opiekuna wraz z numerem telefonu.

Podział nagród

Prace nadesłane na konkurs zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów Konkursu. Organizatorzy przewidują 3 nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej. Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.

Terminarz konkursu i nadsyłanie prac

Nadsyłanie prac do 15 stycznia 2016 r. na adres:

Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej

ul. Leszczyńska 43

43-300 Bielsko-Biała

z dopiskiem Konkurs plastyczny.

Informacja o wynikach konkursu dostępna na stronie www.straz.bielsko.pl. Powiadomienie laureatów telefonicznie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej tel. (33) 812-22-33 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU

W poprzednim konkursie w grupie 8-16 lat I miejsce zajęła uczennica z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rudzicy, a w grupie 3-7 lat I miejsce zajęła uczennica z SP nr 27 w Bielsku-Białej. 

DSC 0753