Plebiscyt1Redakcja Dziennika Zachodniego ogłosiła plebiscyt SUPERSTRAŻAK województwa śląskiego. Pierwszy etap (powiatowy) trwający do 30 października 2015 r. miał na celu wytypowanie kandydatów strażaków ochotników oraz najlepsze jednostki OSP. Głosowanie na te kandydatury trwało od 2 października do 30 października br. Od 6 listopada rozpoczyna się etap wojewódzki, w którym zostanie wyłoniony najlepszy strażak ochotnik i najlepsza jednostka OSP w województwie oraz najlepszego strażak zawodowy i najlepsza jednostka PSP.

Na początku plebiscytu na lokalnych portalach naszemiasto.pl przeprowadzono plebiscyty powiatowe, w których każdy mógł wskazać swojego faworyta z OSP, a jeśli nie było go na liście przygotowanej przez dziennikarzy gazety, można go było zgłosić. Ten etap trwał od 2 do 30 października br. W tym czasie głosowano na Superstrażaka OSP oraz Superjednostkę OSP. Do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani strażacy i jednostki, którzy zajęli 2 pierwsze miejsca w swoich powiatach. W etapie wojewódzkim zostanie dodana także kategoria Superstrażak PSP i Superjednostka PSP (w sumie będzie można głosować w czterech kategoriach).

 

Podobnie jak na etapie powiatowym, także w tym przypadku, strażaków zgłoszą dziennikarze Dziennika Zachodniego, ale jeśli ktoś uzna, że kogoś pominęli, to będzie mógł dodać swojego faworyta. Ten etap zmagań potrwa od 6 do 30 listopada 2015r. Plebiscyt rozstrzygnięty zostanie 11 grudnia 2015 roku. W przypadku etapu powiatowego nagrody dla zwycięzców (Superstrażak OSP i Superjednostka OSP), to publikacje na temat strażaka i jednostki w piątkowych, powiatowych wydaniach „Dziennika Zachodniego”. Laureaci zmagań wojewódzkich mogą liczyć na dyplomy, statuetki oraz pamiątkowe koszulki. Superstrażak województwa śląskiego wygra z kolei, romantyczną kolację dla dwojga i pobyt w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej.

Patronat nad plebiscytem objęli: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. śląskiego. Aktualne informacje na temat plebiscytu znajdują się w serwisach internetowych – www.dziennikzachodni.pl/superstrazak oraz www.slask.naszemiasto.pl.