FCC wadowice 2015W sobotę i niedzielę na Wadowickim rynku odbyły się kolejne z cyklu zawody Firefighter Combat Challange. Do startu zgłosiło się prawie 150 strażaków z całej Polski.

Strażacy z Bielska-Białej wywalczyli miejsca na podium (zdjęcie z lewej strony w środku mł.asp. Paweł HESS, po jego lewej sekc. Daniel Góralczyk), w kategorii open, mł.asp. Paweł Hess zajął pierwsze miejsce, a sekc. Daniel Góralczyk miejsce trzecie tracąc jedynie 0.15s do zwycięzcy. Nasi koledzy wygrali również w innych klasyfikacjach. W biegach tandemów, czyli kiedy zawodnicy dzielą się torem po połowie, mł.asp. Paweł Hess wraz z mł.asp. Rafałem Berezą z Krasnegostawu zajęli pierwsze miejsce, a na trzecim stopniu podium stanął sekc.Daniel Góralczyk wraz z asp. Marcinem Zdziebło strażakiem z Żor. Nasi Strażacy wystartowali w konkurencji sztafeta zajmując 5 miejsce zawodów.

W skład reprezentacji KW PSP w Katowicach wchodzili:

• mł.asp. Paweł Hess KM PSP Bielsko-Biała
  • sekc. Daniel Góralczyk KM PSP Bielsko-Biała
  • asp. Marcin Zdziebło KP PSP Żory
  • mł.asp. Paweł Śmietana KM PSP Katowice
  • st.sekc. Dawid Jonczyk KM PSP Ruda Śląska.

Tym razem nie udało się pobić żadnych rekordów. Tor był bardzo wymagający. Poziom rywalizacji nieustannie rośnie, wystarczy spojrzeć na wyniki w kategorii open różnica na podium to zaledwie 0,15s a w tandemach 0,67s. Będzie ciężko wygrywać w przyszłym roku - powiedział mł.asp. Paweł Hess.