Wypadek w jasienicyW dniu wczorajszym, kilka minut po godz. 1800 doszło do tragicznego wypadku trzech samochodów ciężarowych na Drodze Krajowej nr 1 w Jasienicy.

Stanowisko Kierowania KM PSP przyjęło zgłoszenie na nr alarmowy 112. W momencie dojazdu wozów bojowych trzy pasy drogi w kierunku na Cieszyn na całej szerokości były zablokowane przez samochody, co wymusiło konieczność pokonania ok. 400 metrów pieszo.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę, który uwieziony był miedzy dwoma samochodami ciężarowymi. Obecne było już Pogotowie Ratunkowe, które udzielało mu pierwszej pomocy medycznej. W zdarzeniu brały udział trzy samochody ciężarowe: Volvo z naczepą, Renault Magnum z naczepą oraz Iveco. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu sprzętu hydraulicznego, za pomoca którego podniesiono samochód ciężarowy i uwolniono osobę poszkodowaną, którą przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety pomimo podjętej reanimacji kierowca zmarł. Do szpitala, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, został zabrany także kierowca drugiego samochodu ciężarowego.
Kolejne działania polegały na neutralizacji plamy oleju silnikowego na powierzchni ok 400m2. Podczas trwania akcji strażacy monitorowali konieczność ewentualnego przepompowania paliwa ze zbiorników samochodów, gdyby doszło do ich rozszczelnienia podczas przemieszczania samochodów (na szczęście nie było takiej konieczności). W początkowej fazie trwania akcji pasy jezdni w obydwu kierunkach były zablokowane. Po uwolnieniu poszkodowanego udrożniono ruch w kierunku Bielska-Białej, a do pracy polegającej na wyjaśnieniu przyczyn wypadku i zabezpieczeniu śladów przystąpili Prokurator i Policjanci.

Po odholowaniu pojazdów, do końcowego czyszczenia drogi przed dopuszczeniem do ruchu przystapili pracownicy GDDKiA z Pszczyny. Ruch w kierunku Cieszyna na DK 1 przywrócono w godzinach porannych w dniu dzisiejszym.

Zastępy straży pożarnej powróciły do jednostek ok. godz. 700.

Foto: KM PSP Bielsko-Biała

Wypadek w JasienicyWypadek w Jasienicy