W wyniku gwałtownych nawałnic i burz jakie przetoczyły się dzisiaj nad ranem na terenie podbeskidzka, najbardziej ucierpiały gminy znajdujące się na północy powiatu bielskiego czyli gmina Jasienica, Czechowice-Dziedzice oraz gmina Wilamowice.

Strażacy od godziny trzeciej w nocy cały czas wyjeżdżają do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Na chwilę obecną odnotowano ponad 40 zdarzeń, jednakże dyżurni stanowiska kierowania cały czas przyjmują zgłoszenia od mieszkańców powiatu bielskiego. Liczba interwencji może wzrosnąć nawet do 80 zdarzeń. Strażacy usuwają powalone drzewa z jedni. Została zablokowana droga krajowa nr 1 w obu kierunkach, na szczęście dwa pasy w kierunku Katowice udało się już odblokować, strażacy prowadzą teraz działania mające na celu udrożnienie pasów w kierunku Bielska-Białej.

Ponadto w wyniku burz zostały zerwane dachy z budynków mieszkalnych m.in. w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Łukowej Zabrzegu przy ulicy Świerklocz. W Pisarzowicach drzewo przewróciło się na samochód z którego strażacy musieli ewakuować osobę poszkodowaną. Ponadto w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Bolesława Prusa oraz Dankowicach drzewa przewróciły się na budynki mieszkalne.