osp kaniów 3W dniach 19 – 21 czerwca br. odbyły się IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Do Sierakowa Wielkopolskiego nad jeziorem Jaroszewskim zjechało 49 drużyn - blisko 200 strażaków-ratowników, którzy walczyli w siedmiu konkurencjach o medale i Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

Nasi druhowie z OSP Kaniów pokazali, że mogą rywalizować z najlepszymi i dwukrotnie stanęli na podium. Zdobyli tytuł Mistrza Polski w konkurencji: podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, kl.2 (moc silnika od 50 KM) oraz tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji: manewrowanie łodzią motorową – slalom w kl. łodzi powyżej 50 KM .

W skład drużyny OSP Kaniów weszli:

  • Jarosław Bieroński (OSP Kaniów),
  • Sławomir Bieroński (OSP Kaniów),
  • Mariusz Soszka (OSP Kaniów),
  • Marcin Kraus (OSP Bestwinka).

Kierownikiem drużyny był doświadczony Jacek Gruszka.

Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, w których uczestniczą załogi OSP specjalizujące się w ratownictwie wodnym i powodziowym, są idealną okazją do sprawdzenia umiejętności strażaków-ratowników, jak również i formą bardzo intensywnego treningu. Naszym druhom w czasie zawodów towarzyszyła liczna grupa kibiców wspierając ich gorącym dopingiem. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia można wykorzystać.

osp kaniów 5osp kanioów 4osp kaniów 1osp kaniów 2osp kaniów