MglistaDziesięć jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru garażu w budynku jednorodzinnym mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ulicy Mglistej. Nikt nie został ranny.

Wczoraj o 20.30 pożar zauważyła lokatorka jednego z mieszkań. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, przed budynkiem znajdowały się cztery osoby, a z pomieszczenia garażu wydobywały się płomienie oraz zadymienie. Strażacy zbudowali linię gaśniczą, odłączyli instalację elektryczną oraz gazową. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia w całości objętego pożarem garażu. Równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą przeszukano wszystkie pomieszczenia w budynku pod kątem obecności osób poszkodowanych. Kolejni ratownicy weszli z linią gaśniczą do środka budynku w celu zabezpieczenia drzwi wejściowych do przyziemia i zabezpieczenia części mieszkalnej budynku przez zadymieniem i pożarem.

Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia oraz wyniesiono spalone pozostałości po wyposażeniu. Wykonano pomiary kamerą termowizyjną. Po całkowitym oddymieniu stwierdzono, że na skutek działania wysokiej temperatury został naruszony i uszkodzony strop. Wezwano inspektora nadzoru budowlanego, która stwierdziła, że strop nie nadaje się do użytkowania. Pani inspektor sporządziła protokół zakazujący użytkowania pomieszczeń garażu oraz nad garażem. Działania zakończono o 23:38. Przyczynę pożaru ustala policja. 

Zdjęcie : Mirosław Jamro, portal www.bielsko.biala.pl