5 jednostek straży pożarnej gasiło w nocy z soboty na niedzielę pożar w bloku mieszkalnym przy ulicy Goleszowskiej w Bielsku-Białej.

Kiedy jednostki straży przybyły na miejsce zdarzenia, okazało się że pali się biurko na klatce schodowej (poniżej poziomu wejścia do bloku). Biurko znajdowało się pod drzwiami do mieszkania i pożar spowodował całkowite zadymienie klatki schodowej. Działania zastępów polegały na wprowadzeniu roty w aparatach powietrznych do środka wraz z prądem wody i ugaszeniu palącego się biurka komputerowego. Następnie strażacy przewietrzyli zadymioną klatkę schodową oraz wszystkie mieszkania w bloku.

W mieszkaniu pod którym znajdowało się biurko objęte pożarem przebywało 4 lokatorów. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało do szpitala pediatrycznego 15-letnią dziewczynkę z podejrzeniem podtrucia gazami pożarowymi. Straty wynikają ze spalenia drzwi wraz z futryną do mieszkania. Cała klatka schodowa została okopcona. Ponadto uszkodzona została instalacja elektryczna i skrzynka rozdzielni telefonicznej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, okoliczności zdarzenia bada policja.