W dniach 31.12.2014r. – 01.01.2015r. bielscy strażacy odnotowali 28 zdarzeń, w tym 12 pożarów. W noc sylwestrową mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu bielskiego bawili się bezpiecznie poza pożarem pojedynczej thuji w Wilamowicach (31.12.2014r. godz. 23.32) oraz pożarem drewnianej szopki dobudowanej do budynku mieszkalnego mieszczącego się w Czechowicach-Dziedzicach (01.01.2015r. godz. 00.33).

Wczoraj o godz. 20.30 wybuchł pożar w mieszkaniu budynku wielorodzinnego mieszczącego się przy ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. Paliła się część szafek kuchennych oraz frytkownica. Przed przybyciem strażaków pożar został ugaszony przez właściciela mieszkania. Działania polegały na dogaszeniu żarzących się mebli kuchennych, wietrzeniu pomieszczeń mieszkania oraz klatki schodowej bloku. Materiał, który uległ spaleniu został wyniesiony z mieszkania na zewnątrz bloku. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie bez dozoru jedzenia w frytkownicy.

Wczoraj wieczorem doszło również do kolizji drogowej na ulicy Górskiej w Szczyrku, w wyniku której samochody marki Audi A-4 oraz Volvo V-40 znalazły się w cieku wodnym o głębokości około 25 cm. Pasażerowie i kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem straży. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięcia z koryta potoku pojazdów. Wydobyte samochody przekazano Policji celem prowadzenia dalszych czynności dochodzeniowych.