Ukraina 3Wczoraj po południu do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej wrócił samochód kwatermistrzowski, który brał udział w konwoju humanitarnym wiozącym do Charkowa ponad 150 ton żywności i innych przedmiotów niezbędnych do przeżycia uchodźcom z wschodniej Ukrainy.

33 oznakowane samochody z Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy tiry przekroczyły wczoraj granicę polsko-ukraińską, a po dotarciu do Lublina konwój został rozformowany. Z naszej jednostki w pomocy humanitarnej dla ogarniętej wojną domową Ukrainy brało udział dwóch strażaków st.ogn. Mirosław Data oraz sekc. Mateusz Młynarczyk.

W piątek konwój wyjechał z Charkowa, gdzie o godzinie 9 rano odbyło się oficjalne przekazanie pomocy z Polskiego Czerwonego Krzyża, Caritas Polska , Fundacji „Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej”, a także z Agencji Rezerw Materiałowych. Wśród przekazanych darów znalazła się m.in. żywność, środki higieniczne, śpiwory, grzejniki, łóżka, koce, a także paczki dla dzieci i niemowląt.

Podczas całej podróży spotykaliśmy się z dużą życzliwością mieszkańców Ukrainy, którzy dziękowali nam za pomoc, zwłaszcza w tym trudnym okresie Świat Bożego Narodzenia– powiedział st.ogn. Mirosław Data.

Zdjęcia można wykorzystać: KM PSP Tychy.

Ukraina 1Ukraina 2Ukraina 4Ukraina