Drużyna KM PSP Bielsko-BiałaW dniu wczorajszym w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie rozgrywany był turniej finałowy w Futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W finale turnieju zagrały drużyny z Wodzisławia Śląskiego i Bielska-Białej. Po zaciętej walce lepszą drużyną okazała się reprezentacja z Wodzisławia Śląskiego wygrywając 4:2.

Mecze były rozgrywane w systemie pucharowym 2 razy po 10 minut. Podczas uroczystego zakończenia drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz okolicznościowe nagrody i upominki. Najlepszym bramkarzem turnieju został Marek Żebrowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, reprezentant naszej komendy. W ćwierćfinale nasza drużyna pokonała strażaków z Chorzowa 1:0, natomiast w półfinale drużynę z Jaworzna 4:3.

Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. Komenda Powiatowa PSP Wodzisław Śląski
2. Komenda Miejska PSP Bielsko-Biała
3. Komenda Miejska PSP Jaworzno
4. Komenda Miejska PSP Jastrzębie Zdrój
5. Komenda Miejska PSP Gliwice
6. Komenda Miejska PSP Chorzów
7. Komenda Miejska PSP Rybnik
8. Komenda Miejska PSP Częstochowa

XXII Halowe Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP w Futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP rozgrywane były w dniach od 5 do 6 listopada br.. Do rozgrywek zakwalifikowały się 22 drużyny z następujących komend PSP: Wodzisławia Śląskiego, Bytomia, Mikołowa, Tarnowskich Gór, Świętochłowic, Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Częstochowy, Jaworzna, Gliwic, Zabrza, Jastrzębia Zdrój, Żywca, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca, Bielska-Białej, Cieszyna, Kłobucka, Pszczyny, Katowic, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz gospodarze z Chorzowa. W pierwszy dzień mecze były rozgrywane w dwóch halach sportowych systemem grupowym, z których zostało wyłonionych 8 zespołów do turnieju finałowego.

Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej reprezentowali: Szymon Borys, Wojciech Florek, Michał Gocek, Krzysztof Klimca, Wojciech Kołek, Mateusz Warda, Artur Wilczek, Marek Żebrowski.

Foto: KM PSP Chorzów

Więcej zdjęć:  https://pl-pl.facebook.com/kmpspchorzow