FCC Łódź 2014 - TandemyW dniach od 26 do 27 września na rynku Manufaktury w Łodzi odbyły się zawody w formule Firefighter Combat Challenge "KZPT - Firefighter Combat Challenge - Łódź 2014". W zawodach tych bardzo dobre wyniki uzyskali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej.

Wśród 218 zawodników byli także strażacy reprezentujący Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach, w składzie których znaleźli się: Paweł Hess i Daniel Góralczyk z Bielska-Białej. Oprócz nich w drużynie znaleźli się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żorach: Marcin Zdziebło, Dariusz Buchalik i Krzysztof Brilla.

Zawody polegały na wykonaniu przez strażaka pięciu zadań:

Zadanie 1 – wnoszenie sprzętu na wysokość. Zadanie polega na wniesieniu węża złożonego na płasko na szczyt wieży i umieszczeniu go w pojemniku.

Zadanie 2 – wciąganie węża. Zadanie polega na wciągnięciu 19 kg węża zwiniętego w krąg przy użyciu liny.

Zadanie 3 – młot (Kaiser). Przy tej konkurencji wykorzystujemy urządzenie symulujące rąbanie drewna siekierą.

Zadanie 4 – przeciągnięcie węża. Bieg z wężem. Zawodnik musi pokonać 40 m długości slalom i trafić do tarczy prądem wody.

Zadanie 5 – ewakuacja. Zadanie polega na przeciągnięciu 80 kg manekina, tyłem  na odległość 30 m.

W kategoria OPEN, w której zwyciężył z czasem 1 minuta 41,46 sekundy, reprezentujący KM PSP Szczecin Krzysztof Krawczyk, drugie miejsce zajął Paweł Hess z czasem 1 minuta 45,17 sekund (1 miejsce w swojej kategorii wiekowej- do lat 30), a trzecie Daniel Góralczyk z czasem 1 minuta 47,33 sekund (2 miejsce w swojej kategorii wiekowej- do lat 30).
W kategorii TANDEMY zwyciężył Daniel Góralczyk w parze z reprezentującym KP PSP Krasnystaw Rafałem Berezą, a trzecie miejsce zajęła para: Paweł Hess i Marcin Zdziebło.
Bardzo zaciętą rywalizację odnotowano w konkurencji sztafet, gdzie trzy drużyny składające się z pięciu zawodników uzyskały bardzo zbliżone czasy, a o kolejności zadecydowały dziesiąte części sekundy: TFA Team Szczecin (1 minuta 26,18 sekundy), Team Choszczno (1 minuta 26,45 sekundy), KW PSP Katowice (1 minuta 26,69 sekundy).
Podobnie w kategorii drużyn (trzy najlepsze wyniki zawodników drużyny), gdzie o zwycięstwie zadecydowały dziesiąte części sekundy. Zwyciężyła drużyna KM PSP Szczecin z czasem 5 minut 23,40 sekundy, przed KW PSP Katowice (5 minut 23,72 sekundy) w składzie: Marcin Zdziebło, Paweł Hess, Daniel Góralczyk.
 
Wyniki zawodów w serwisie Datasport
 
FCC Łódź 2014 - IndywidualnieFCC Łódź 2014 - Drużynowo