Tir uderzył w tablice reklamowąJedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj pod wieczór na DK-1.

9 lipca o godzinie 18 na drodze krajowej nr 1 w stronę Czechowic-Dziedzic doszło do wypadku. Kierujący ciągnikiem marki Iveco stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w podświetlany baner reklamowy pokazujący aktualne ceny paliw na stacji LOTOS. Mężczyźnie udało się opuścić samochód o własnych siłach, ratownicy  pogotowia ratunkowego udzielili mu pierwszej pomocy i decyzją lekarza został on przewieziony do szpitala na obserwację.

W wyniku zdarzenia naczepa ciągnika wraz z przewożonym towarem uległa zniszczeniu. Ciężarówka przewoziła wino w opakowaniach kartonowych w ilości ok. 20 ton. Cały towar (częściowo uszkodzony) zabezpieczono i przeładowano na podstawiony przez przewoźnika transport zastępczy.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu paliwa ze zbiornika ciągnika siodłowego w ilości ok. 50 litrów, a także usunięciu z drogi znacznej ilości ziemi. Przez dłuższy czas pas ruchu w stronę Czechowic-Dziedzic był zablokowany, Policja zorganizowała objazdy. 

Podczas kolizji doszło do uszkodzenia podświetlanego baneru reklamowego pokazującego aktualne ceny paliwa (wys. ok. 8m) o konstrukcji stalowej osadzonej na fundamencie żelbetowym. W związku z powyższym zaistniała konieczność poinformowania Inspektora Nadzoru Budowlanego celem oceny ryzyka ewentualnego zwalenia się ww. obiektu w niekontrolowany sposób. Inspektor ustaliła, że fundament reklamy uległ uszkodzeniu, co skutkowało wydaniem zalecenia o zamknięciu wjazdu na stację paliw LOTOS w okolicy baneru reklamowego oraz zamknięcie parkingu na obszarze od tablicy do czasu demontażu reklamy przez administratora obiektu.

Strażacy zakończyli działania po blisko siedmiu godzinach. W działaniach wzięły udział 4 zastępy z PSP, a także przedstawiciele służb współdziałających, m.in. pogotowie ratunkowe i energetyczne, policja, Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Tir uderzył w tablicę reklamowąTir uderzył w tablicę reklamową