Zawody TFA i FCC Toruń 2014W dniach od 26 do 28 czerwca 2014 roku w Toruniu na Rynku Staromiejskim oraz Rynku Nowomiejskim odbywały się VI Mistrzostwa Strażaków Toughest Firefighter Alive & Firefighter Combat Challange Husqvarna Poland 2014 oraz IV Mistrzostwa Europy Firefighter Combat Challange. Ponad 320 strażaków z Polski oraz trzynastu krajów świata rywalizowało o tytuły "Najtwardszego Strażaka", "Najtwardszego z Najtwardszych" oraz o tytuły "Międzynarodowego Mistrza Polski w formule TFA i FCC" i "Mistrza Europy w formule FCC".

W zawodach wzięła udział także reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach z Pawłem Hessem i Danielem Góralczykiem z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej w składzie. Oprócz nich w drużynie znaleźli się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żorach: Marcin Zdziebło, Dariusz Buchalik i Krzysztof Brilla.

Mistrzostwa rozpoczęły się od rywalizacji tandemów i sztafet w formule FCC. Najlepszym tandemem okazała się drużyna TFA TEAM Szczecin 2, która uzyskała czas 1 min 23,62 sek. Drugie miejsce zajęli Słoweńcy z drużyny Ride Backwards Slovenia, a trzecie również Słoweńcy z drużyny FCC Slovenia. Na dobrym czwartym miejscu uplasowała się nasza drużyna w składzie Marcin Zdziebło i Paweł Hess z czasem 1 min 28,56 sek. Rozgrywki sztafetowe wygrali także Słoweńcy z drużyny Ride Backwards Team Slovenia. Drugie miejsce zajęli Polacy z Team Choszczno, a trzecie miejsce przypadło TFA Team Szczecin 1. Nasza drużyna ponownie zajęła czwarte miejsce.

Podczas zawodów rozgrywane były także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w formule TFA i FCC. W fomule TFA w kategorii OPEN (bez limitów wiekowych) wystartował Daniel Góralczyk, który zajął 25 miejsce z czasem ogólnym 8 min 21,47 sek. Zwyciężył reprezentujący Czech TFA Team Lukas Novak z czasem 6 min 47,61 sek, drugi był Marcin Zdziebło z KP PSP Żory, a trzeci reprezentant drużyny Team Południe Rafał Bereza z KP PSP Krasnystaw. W formule FCC w kategorii OPEN zwyciężył Polak reprezentujący Komendę Miejską PSP w Szczecinie, Krzysztof Krawczyk. Drugi był Domen Pavlic ze Słowenii, a trzeci reprezentujący drużynę KW PSP Katowice Paweł Hess z KM PSP w Bielsku-Białej. Drużynowo w Mistrzostwach Polski w formule FCC zwyciężył zespół KW PSP Katowice w składzie: Marcin Zdziebło, Daniel Góralczyk i Paweł Hess.

W ostatni dzień odbyły się po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Europy FCC. Zakwalifikowało się do nich 80 najlepszych uczestników z poprzednich dni. Po zaszczytny tytuł „Mistrza Europy” sięgnął Polak, Krzysztof Krawczyk z KM PSP Szczecin uzyskując czas 1 min 34,39 sek. Drugie miejsce zajął Domen Pavlic ze Słowenii, a na trzecim miejscu uplasował się Laurinas Urbanavicius z Litwy. Szóste miejsce z czasem 1 min 42,64 sek zajął Paweł Hess, a dwunaste z czasem 1 min 46,20 sek - Daniel Góralczyk.

"Najtwardszym z Najtwardszych" okazał się Marcin Zdziebło z KP PSP Żory, reprezentujący KW PSP Katowice. Uzyskał on najlepszy łączny czas z formuł TFA oraz FCC.

Wyniki w serwisie internetowym TFA Poland

Zawody TFA i FCC Toruń 2014Zawody TFA i FCC Toruń 2014