Pożar w AleksandrowicachDo kolejnego już w tym roku pożaru budynku gospodarczego doszło w dniu wczorajszym około godz. 2045 w Bielsku-Białej Aleksandrowicach.
W trakcie dojazdu pierwszych wozów bojowych Państwowej Straży Pożarnej stwierdzono, że cały budynek stoi w płomieniach. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz jeden prąd wody w obronie na, będący w pobliżu, budynek mieszkalny.

Do dojeździe kolejnych zastępów straży, podano kolejne prądy wody w natarciu na płonący obiekt. Po ugaszeniu przystąpiono do rozbiórki napalonej konstrukcji dachu. Na zewnątrz budynku wyniesiono nadpalone materiały, które następnie przelano. W trakcie działań pogotowie ratunkowe zabrało na obserwację do szpitala właścicielkę budynku, która źle się poczuła.

W działaniach wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej, w tym cztery Ochotniczych Straży Pożarnych i Wojskowa Straż Pożarna, a także Bielskie Pogotowie Ratunkowe i Policja, która bada okoliczności powstania pożaru. Działania ratowniczo- gaśnicze zakończono około 100 w nocy. W wyniku pożaru spaleniu uległa murowana stodoła pokryta dachówką z drewnianymi stropami oraz zmagazynowane wewnątrz materiały budowlane. Ze względu na wielkość pożar zakwalifikowano jako średni.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Pożar w AleksandrowicachPożar w Aleksandrowicach