Pożar w Starym BielskuW piątek wieczorem w Starym Bielsku przy al. Andersa spłonęła stodoła. To już kolejny pożar w tej części Bielska-Białej.
Stanowisko Kierowania KM PSP przyjęło zgłoszenie o godzinie 1757. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych dziewięć wozów bojowych Straży Pożarnej, w tym pięć zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano objętą pożarem drewnianą stodołę o powierzchni około 200 m2 wraz z przyległymi drewnianymi dobudówkami.

Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych. Jeden prąd podano w obronie na budynek mieszkalny, oddalony od pożaru o około 10 m. Drugi prąd podano na objętą pożarem stodołę.
Po przyjeździe kolejnych zastępów podano kolejne dwa prądy wody w natarciu na płonący obiekt. Zaopatrzenie wodne realizowano poprzez dowożenie wody dwoma wozami bojowymi. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych, wyburzeniowych oraz przelewaniu pogorzeliska.
Rozebrano resztki konstrukcji więźby dachowej stodoły oraz resztki drewnianych ścian. Zburzono murowane z cegły słupy stanowiące elementy konstrukcyjne stodoły. Pogorzelisko przelano i usunięto elementy zagrażające bezpieczeństwu. Przeszukano teren pogorzeliska.
Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, która bada okoliczności powstania pożaru.

Działania gaśnicze zakończono przed godziną 2200, ze względu na wielkość pożaru został on zakwalifikowany jako duży.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Pożar w Starym BielskuPożar w Starym BielskuPożar w Starym BielskuPożar w Starym Bielsku