Ciężarówka wypadła z S1Wczoraj, ok. godz. 700 nad ranem samochód ciężarowy z naczepą uderzył w bandę energochłonną, przebił ją i wypadł z drogi ekspresowej S1, na wysokości węzła w Bielsku-Białej Wapienicy. Ciężarówka przewoziła napoje i soki.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia wozów straży pożarnej stwierdzono, że samochód ciężarowy z naczepą znajduje się poza drogą w rowie, a naczepa przewrócona na lewy bok, częściowo spoczywa na barierze ochronnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojeździe. Osoba kierująca pojazdem, obywatel Czeskiej Republiki, został wydobyty z samochodu przez zespół karetki Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Po przebadaniu przez lekarza pozostał na miejscu zdarzenia. Na miejsce przybyła pomoc drogowa z dwoma pojazdami ratowniczymi Mega City oraz Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia napięcia elektrycznego w latarni drogowej, która uległa uszkodzeniu.

Dalsze działania polegały na przeładunku towaru, głównie napojów w opakowaniach jednostkowych na podstawiony samochód ciężarowy, wyciągnięciu uszkodzonego pojazdu na jezdnię, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i zmyciu drogi.

Utrudnienia na drodze, w tym miejscu, były jeszcze do ok. godz. 1700.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Ciężarówka wypadła z S1Ciężarówka wypadła z S1Ciężarówka wypadła z S1