Pożary w Starym BielskuW dniu wczorajszym dwukrotnie bielscy strażacy byli alarmowani do pożarów suchej trawy, sterty słomy i pozostałości roślinnych w Starym Bielsku. Był to już czwarty i piąty podobny pożar, do którego doszło w tej okolicy w ciągu ostatnich trzech dni.

W poniedziałek około godziny 1655 strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się budynku gospodarczym przy ul. Świętego Stanisława. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek gospodarczy objęty ogniem. Działania zastępów PSP i OSP polegały na podaniu jednego prądu wody na palącą się szopę, a drugi prąd wody skierowano w obronie na sąsiedni budynek mieszkalny. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji drewnianej. Podczas próby gaszenia pożaru poparzeniu dłoni uległ właściciel budynku, który wraz z żoną został zabrany na obserwację do szpitala.

We wtorek wieczorem strażacy byli dwukrotnie wzywani do pożarów drewnianych pustostanów zlokalizowanych przy ul. Zawiłej.

W dniu wczorajszym odnotowano kolejne dwa pożary w tej okolicy. Do pierwszego z nich doszło około godziny 1600 w okolicy Makro przy al. Andersa. W tym przypadku paliła się bela siana i sucha trawa. Do drugiego doszło około godziny 1837 w okolicy ul. Wędrowców i ul. Francuskiej. Tutaj spaleniu uległy pozostałości roślinne (ścięte gałęzie drzew iglastych) magazynowane do przetworzenia.

Postępowanie w tych sprawach prowadzi bielska policja.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Pożary w Starym BielskuPożary w Starym BielskuPożary w Starym Bielsku