Rodzinny Dom Dziecka w JanowicachW dniu dzisiejszym Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Krzysztof Grygiel oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego bryg. Tadeusz Szkucik odwiedzili Rodzinne Domy Dziecka celem przekazania czujników w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie dla czadu”.

Zakupione przez Fundację Orlen „Dar Serca” czujki dymu trafiły do Rodzinnych Domów Dziecka w Janowicach oraz Kalnej. Przy okazji dzieciom rozdano strażackie upominki. W czasie spotkania strażacy przekazali informację mieszkańcom jak zamontować czujkę, a także wspomnieli o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych.

Od kilku lat Państwowa Straż Pożarna oraz Minister Spraw Wewnętrznych prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną pod hasłem „Nie dla czadu” informującą o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Bielsko-Biała i powiat bielski, niestety jest w ścisłej czołówce miast województwa śląskiego, w których odnotowano najwięcej zdarzeń związanych z podtruciem tym niebezpiecznym gazem.

Rodzinny Dom Dziecka w JanowicachRodzinny Dom Dziecka w Kalnej