Nie dla czadu ulotkaTrzyosobową rodzinę, w tym czternastoletnią dziewczynę zabrał dzisiaj w nocy zespół ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. O godzinie 232 Dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie od dyżurnego Pogotowia Ratunkowego o konieczności dokonania pomiarów stężenia tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Korczaka. 

Po przybyciu zastępu do mieszkania dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla. Wyniki pomiarów w poszczególnych pomieszczeniach wynosiły od 74 ppm do nawet 310 ppm w kuchni. Po 15 minutowym wietrzeniu wykonano kolejny pomiar. Poziom tlenku węgla nadal był wysoki, w kuchni dochodził nawet do 280 ppm. Dopiero po wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania w kotłowni i przewietrzeniu mieszkania wynik pomiaru wyniósł 0 ppm.

W dniu dzisiejszym na miejscu zdarzenia będzie przeprowadzana wizja lokalna w celu określenia przyczyny. Będzie w niej uczestniczył biegły sądowy z zakresu kominiarstwa i Policja.