zdarzenie z ul. ŻywieckiejSilne wiatry, które w późnych godzinach wieczornych dnia wczorajszego przeszły nad terenem Polski spowodowały także szkody na Podbeskidziu. Od tego czasu do godzin porannych dnia dzisiejszego na terenie miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego Państwowa Straż Pożarna odnotowała 30 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami. Podczas tych zdarzeń dwie osoby zostały ranne.

Około godziny 2050 w Bielsku-Białej przy ul. Zapora konar drzewa spadł na samochód osobowy marki Mercedes. Podczas zdarzenia ranny został kierowca pojazdu, który wydostał się z niego o własnych siłach. Straż Pożarna przybyła do tego zdarzenia równocześnie z Pogotowiem Ratunkowym, które zabrało poszkodowanego na obserwacje do szpitala. Na miejscu akcji była obecna także Policja, która prowadzi dalsze czynności wyjaśniające.

O godzinie 335 rano strażacy otrzymali zgłoszenie z Czańca z ul. Zagłębocze, gdzie wiatr zerwał z budynku hali sportowej płyty dachowe, które raniły przechodnia. Poszkodowany z podejrzeniem złamania żeber został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Spadające fragmenty dachu spowodowały także zerwanie linii energetycznej na długości około 200 metrów oraz złamanie słupa oświetleniowego.

Około godziny 2115 w okolicach skrzyżowania ul. Żywieckiej z ul. Turninową w Bielsku-Białej spadający konar drzewa uszkodził nadjeżdżający pojazd marki Toyota RAV 4

W Wilkowicach przy ul. Modrzewiowej spadające drzewo uszkodziło ogrodzenie posesji.

Rano około godziny 500 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Pawiej powalone drzewo oparło się o linię energetyczną.

Około godziny 520 spadające drzewa uszkodziły dwa przęsła ogrodzenia w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie przy ul. Żwirowej.

Dzisiaj rano powalone drzewo uszkodziło samochód osobowy Ford Mondeo w Czańcu przy ul. Wojtyły, a w Janowicach przy ul. Szkolnej płot.

Burza prawdopodobnie spowodowała także uruchomienie systemu monitoringu pożarowego w Centrum Handlowym Sarni Stok. Strażacy sprawdzili obiekt, zagrożeń nie stwierdzono.

Powalone drzewa na jezdnię i chodniki strażacy usuwali także w Bielsku-Białej przy ul. Maczka, Bestwińskiej, Górskiej, Brzóski, Czecza, Partyzantów i Daszyńskiego oraz w Buczkowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Janowicach, Jasienicy, Kalnej, Kaniowie, Kozach, Pisarzowicach, Rudzicy oraz Świętoszówce.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, PressMix

zdarzenie z ul. Żywieckiejzdarzenie z ul. Żywieckiej