wypadek karetkiWczoraj około godziny 1500 Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w budynku Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej przy ul. Leszczyńskiej został zadysponowany do osoby potrzebującej pomocy. Niestety nie dojechał na miejsce, gdyż na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej i Stojałowskiego  doszło do zderzenia karetki i samochodu osobowego Audi. Ambulans z 4- osobową załogą przewrócił się na bok.

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP zostało zaalarmowane przez dyżurnego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego o godzinie 1509. Na miejsce akcji ratunkowej zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej, w tym samochód ciężki ratownictwa drogowego. Po dojeździe do zdarzenia na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku ratownikom karetki pogotowia. Zostali oni następnie przewiezieni do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Kierowca drugiego auta nie odniósł obrażeń.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, postawieniu przewróconej karetki na koła oraz neutralizacji plamy rozlanych płynów eksploatacyjnych.
Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały do około godziny 1700, ruchem pojazdów kierowali policjanci.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, PressMix

wypadek karetkiwypadek karetkiwypadek karetkiwypadek karetkiwypadek karetki