wypadek na DK1Jedna ofiara śmiertelna i jedna osoba ranna to wynik wypadku drogowego do jakiego doszło dzisiaj ok. godz 230 w nocy na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach w pobliżu skrzyżowania z ul. Lipowską.  Miejskie Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu od dyżurnego Policji. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano wrak samochodu osobowego, który po kolizji drogowej znajdował się miedzy pasami jezdni.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  oświetleniu terenu, pomocy w działaniach operacyjnych Policji oraz równoczesnym poszukiwaniu jednego z pasażerów pojazdu. Działania poszukiwawcze wspierane były przez  jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Komorowic Śląskich oraz psa policyjnego,  który odnalazł poszkodowanego ok. 2,5 km od miejsca zdarzenia.

W działaniach brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Komorowic Śląskich, które wróciły do jednostek około godziny 730.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, PressMix

wypadek na DK1 wypadek na DK1 wypadek na DK1 wypadek na DK1