s1 2Do śmiertelnego wypadku doszło w piątkowy wieczór na drodze S1 w Jasienicy.

Samochód osobowy marki Seat Toledo poruszający się pod prąd drogą ekspresową S1, zderzył się czołowo z pojazdem marki Audi A6 na wysokości zakładu „Pilch”. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Dwie osoby były zakleszczone w Audi. Konieczne było ich uwolnienie przy pomocy specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Ojciec wraz z synem zostali następnie przekazani zespołowi pogotowia ratunkowego i przewiezieni do szpitala. Z kolei samochód osobowy marki seat po zderzeniu się z Audi stanął w płomieniach.

Akcję ratowniczo-gaśniczą utrudniało rozszczelnienie instalacji LPG, której wybuch spowodował ponowne rozgorzenie ognia. Po ugaszeniu pożaru płonącego pojazdu, lekarz stwierdził zgon 23-letniego kierowcy, będącego mieszkańcem Bielska-Białej. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa śledczo-dochodzeniowa wraz z prokuratorem, która będzie badała okoliczności, w jakich doszło do wypadku.

W działaniach trwających ponad cztery godziny wzięły udział trzy jednostki straży pożarnej w tym zastęp z OSP Jasienica.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix. 

s1 1s1 3s1 4s1 5s1 6s1 7