DSC03625Bielscy strażacy po raz kolejny pokazują swoją siłę w międzynarodowych zawodach strażackich odbywających się właśnie w Berlinie.

Od 4 do 8 września na berlińskim lotnisku Tempelhof rozgrywana jest już 7 edycja zawodów strażackich „Berlin Firefighter Combat Challenge” oraz 4 edycja Mistrzostw Europy w formule FCC. Najlepsi strażacy z całego świata rywalizują od środy do soboty, aby zakwalifikować się do niedzielnego startu w Mistrzostwach Europy.

W Mistrzostwach Europy weźmie udział 60 najlepszych strażaków i 16 najlepszych drużyn wytypowanych z poprzednich czterech dni startów. W zawodach bierze udział dwóch strażaków z bielskiej straży pożarnej, znany już wszystkim Paweł Hess, a także Daniel Góralczyk, który debiutuje w tym roku.

Obaj strażacy aktualnie posiadają najlepsze czasy w berlińskich zawodach formuły FCC z wynikami:

  • mł. asp. Paweł Hess - 1 min 45 sek.
  • st. str. Daniel Góralczyk - 1 min 51 sek.

Przypominamy, że zawody polegają na pokonaniu morderczego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie w pełnym umundurowaniu z podpiętym aparatem powietrznym.

Nasi strażacy na pewno zakwalifikowali się do niedzielnych startów w Mistrzostwach Europy i trzymamy za nich mocno kciuki!

Zdjęcia można wykorzystać: KM PSP Bielsko-Biała

DSC03645DSC03634DSC03621