piecyk gazowy W sobotnie popołudnie straż pożarna została wezwana do pomiaru tlenku węgla w bloku na ulicy Łagodnej w Bielsku-Białej, skąd zespół Pogotowia Ratunkowego zabrał 73-letniego mężczyznę z objawami zatrucia czadem na obserwację do szpitala. Po sprawdzeniu mieszkania przez strażaków, okazało się, że przyczyną zatrucia był brak prawidłowej wentylacji w łazience.

Straż Pożarna przypomina, że prawdopodobieństwo zatrucia się tlenkiem węgla występuje przez cały rok kalendarzowy, nie tylko w okresie grzewczym.

Podczas dwóch poprzednich sezonów grzewczych (listopad- marzec) bielscy strażacy interweniowali , aż 173 razy, wśród tych zdarzeń 143 osoby przetransportowano do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla, a jedna osoba poniosła śmierć. Zdecydowanej większości tych zdarzeń można było uniknąć, gdyby przestrzegane były podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie jak: niezaklejenie kratek wentylacyjnych, dbanie o dobry stan techniczny urządzeń znajdujących się w naszych domach, czy zakup i instalacja czujnika tlenku węgla.