Paweł HessNa rozegranych w Toruniu w dniach od 27 do 29 czerwca br. V Międzynarodowych Mistrzostwach Strażaków "Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland 2013" najtwardszym strażakiem w formułach FCC ("Firefighter Combat Challenge") i TFA ("Toughest Firefighter Alive") został mł. asp. Paweł Hess- strażak pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

W mistrzostwach "Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland 2013” wzięło udział ponad 300 osób z 12 krajów: Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowenii, Węgier, Szkocji, Francji, Kanady i USA.

Zawody rozegrano na toruńskiej starówce, a strażacy walczyli o najlepszy czas w konkurencjach, w których trzeba się było wykazać dużą siłą i wytrwałością, a także szybkością. Wykonywali takie zadania, jak: rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do motopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek, 100 uderzeń 6–kilogramowym młotem, podniesienie i przenoszenie 70-kg manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg przez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk do 20 kg, wejście z obciążeniem schodami na 12-metrową wieżę i wciągnięcie liną na jej szczyt węży gaśniczych. A wszystko w pełnym umundurowaniu, hełmie i masce.

Mistrzostwa zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: 18-35 lat, 35-45 lat, powyżej 45 lat i kategorii open.
W ekstremalnej formule Firefighter Combat Challenge najlepszy okazał się Amerykanin Jeff Leonard.
Jednak najlepszym w całych zawodach (obu formułach FCC i TFA) okazał się Paweł Hess, który w poszczególnych konkurencjach uzyskał następujące wyniki:

  • 1 miejsce w kategorii M18 (18-35 lat) i 2 miejsce w kategorii Open w formule TFA z czasem 7 minut 10,13 sekundy,
  • 3 miejsce w formule FCC z czasem 1 minuta 36,32 sekundy.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych w formule Toughest Firefighter Alive byli też Gerd Müller z niemieckiego teamu Spandahlem (TFA M-45) i Marcin Ździebło z Krakowa (TFA M-35), wielokrotny już triumfator strażackiej imprezy w Toruniu.
Drużynowo najlepszy był Czech TFA Team 

Wyniki zawodów dostępne są w serwisie internetowym http://www.tfa-poland.pl/ :

Artykuł w serwisie straz.gov.pl