rajska 5Czerwcowy długi weekend nie należał do najspokojniejszych. Strażacy interweniowali blisko 30 razy.

Większość zdarzeń dotyczyła usuwania skutków kolizji drogowych, udrażniania przepustów kanalizacyjnych, a także usuwania konarów drzew zwisających niebezpiecznie nad drogami. Odnotowano również cztery pożary.

W sobotę późnym wieczorem w Bielsku-Białej przy ulicy Rajskiej palił się budynek mieszkalny. Prawdopodobnie od nieszczelności przewodu kominowego zapaliła sią część dachu w pobliżu komina oraz przyłącza energetycznego. Pożar udało się szybko opanować, po czym rozebrano komin oraz 6 mkw pokrycia dachowego z papy i desek. Wstępnie oszacowane straty nie przekraczają kwoty 10 tys. złotych. /zdjęcia z tego zdarzenia zamieszczone poniżej/

Tragicznie mogła się zakończyć niedziela dla jednej z bielskich rodzin. 3-osoby zostały zabrane do szpitala na obserwację.

O godzinie 20:25 strażacy zostali wezwani na prośbę pogotowia ratunkowego do jednego z domków jednorodzinnych, gdzie zasłabła 31-letnia kobieta w czasie kąpieli. Urządzenia pomiarowe pokazały znacznie przekroczone stężenia tlenku węgla. Strażacy nakazali mieszkańcom o jak najszybsze opuszczenie budynku sześcioosobowej rodzinie. Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla jedną osobę poszkodowaną. W międzyczasie przybył drugi zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala na obserwację dwójkę małych dzieci w wieku 7 miesięcy i 5 lat w stanie przytomnym. Pozostali domownicy udali się do szpitala na przebadanie na własną rękę. Strażacy przewietrzyli wszystkie pomieszczenia i zakręcili dopływ gazu do piecyka gazowego typu Junkers. W łazience do której doszło do podtrucia, pozostawiono otwarte okna oraz usunięto zanieczyszczoną kratkę do przewodu wentylacyjnego.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix. 

rajska 1rajska 2rajska 3rajska 8rajska 9rajska 10rajska 4rajska 6rajska 7