DSC 0322Dzisiaj w budynku bielskiej straży pożarnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za prace plastyczne w związku z XV edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży szczebla powiatowego.

 

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu - tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu", którego głównym organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego . Na konkurs do bielskiego Starostwa Powiatowego wpłynęło 101 prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu bielskiego.

Uczestnicy konkursu mieli w swoich pracach pokazać zagrożenia związane z przypadkami występowania tlenku węgla (czadu), co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, może uratować życie i zdrowie najbliższych.

Wręczenia dyplomów i nagród dokonali pani Renata Franasik, Stanisław Pięta- Członkowie Zarządu Powiatu, Adam Caputa – Komendant Miejski PSP w Bielsku – Białej, Alina Macher – Redaktor Naczelny gazety „Mój Powiat”, a także Aleksander Radkowski - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Łącznie wyróżniono 14 prac w trzech grupach:

Grupa I - uczniowie klas I - III

  1. miejsce: Anna Stuglik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach
  2. miejsce: Adam Opitek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej
  3. miejsce: Konrad Śmieszek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej

Wyróżnienie Członka Zarządu Powiatu – Pani Renaty Franasik dla Maksymiliana Marek z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjalnej nr 1 w Szczyrku.

Grupa II -uczniowie klas IV - VI

  1. miejsce: Rafał Szafran – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Buczkowicach
  2. miejsce: Kacper Kubiś – Szkoła Podstawowa w Czańcu
  3. miejsce: Kamila Majerska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilamowicach

Wyróżnienie Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej dla Pauliny Kania z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Szczyrku.

Wyróżnienie Członka Zarządu Powiatu – Pana Stanisława Pięty dla Weroniki Seneckiej z Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach.

Grupa III - uczniowie gimnazjum

  1. miejsce: Patrycja Pustelnik – Gimnazjum w Czańcu
  2. miejsce: Sylwia Trojak – Gimnazjum w Czańcu
  3. miejsce: Hanna Pająk – Gimnazjum im. J. Fałata w Bystrej

Wyróżnienie Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego dla Sabiny Knapek z Gimnazjum im. J. Fałata w Bystrej.

Wyróżnienie Redaktora Naczelnego gazety samorządowej „Mój Powiat” dla Piotra Sierszeckiego z Gimnazjum nr 1 w Jaworzu.

Zwycięskie trzy prace w poszczególnych grupach kwalifikacyjnych zostaną przekazane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, w celu wzięcia udziału w kolejnych etapach konkursu. 

{phocagallery view=category|categoryid=16}