Prawdopodobnie niewłaściwe prowadzenie prac spawalniczo-remontowych było przyczyną pożaru, jaki powstał na terenie hali produkcyjnej firmy DEWRO w Bestwince.

Do pożaru doszło w sobotę w godzinach popołudniowych, gdy jednostki dotarły na miejsce na hali panowało silne zadymienie. Pożar powstał w okolicy komory lakierniczej i rozprzestrzeniał się ciągami technologicznymi. Blisko 60 strażaków przez dwie i pół godziny walczyło z pożarem.

W momencie powstania pożaru nie była prowadzona produkcja, wykonywane były jedynie prace remontowe. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał od ognia. Tylko jedna z osób doznała niegroźnych poparzeń ręki. Jednakże straty materialne są ogromne, wycenione wstępnie na kwotę 700 tys. złotych, wynikają m.in. ze zniszczenia instalacji technologicznej komory lakierniczej, wyciągów i filtrów oparów poprodukcyjnych, 50m2 poszycia dachowego, świetlików dachowych, instalacji elektrycznej. Zniszczeniu uległa także część półproduktów do produkcji drzwi. Strażakom udało się uratować przed spaleniem całą halę, drugą komorę lakierniczą oraz magazyn gotowych wyrobów.