RDD 322 marca Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Adam Caputa odwiedził Rodzinne Domy Dziecka na terenie powiatu bielskiego celem przekazania czujników tlenku węgla w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie dla czadu”.

 

Zakupione przez Fundację Orlen „Dar Serca” czujki tlenku węgla trafiły do Rodzinnych Domów Dziecka w Kalnej oraz Janowicach. Przy okazji dzieciom rozdano strażackie upominki. W czasie spotkania Komendant poinformował mieszkańców, jak zamontować czujkę, a także wspomniał o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych.

Od kilku lat Państwowa Straż Pożarna oraz Minister Spraw Wewnętrznych prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną pod hasłem „Nie dla czadu” informującą o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Bielsko-Biała i powiat bielski, niestety jest w ścisłej czołówce miast województwa śląskiego, w których odnotowano najwięcej zdarzeń związanych z podtruciem tym niebezpiecznym gazem. W obecnym sezonie grzewczym Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała blisko 80 interwencji, w których strażacy byli wzywani do pomiarów stężenia tlenku węgla. Nie obyło się również bez ofiar śmiertelnych, w grudniu zeszłego roku śmiertelnie zaczadził się 55-letni mężczyzna.

W dobie szczelnych pomieszczeń, braku wentylacji i tysiąca niesprawnych instalacji kominowych czad może zagrażać również Tobie! Przy wysokich stężeniach CO pojawia się uniemożliwiające ucieczkę osłabienie i utrata przytomności! Zakup czujki tlenku węgla to wydatek rzędu 100 zł , a może ustrzec Cię w porę i uratować życie twojej rodziny.

Zdjęcia własności KM PSP Bielsko-Biała, można wykorzystać. 

RDD 1RDD 4RDD 5RDD 6RDD 2